Gönderen Konu: Lavabo Tıkanıklığı Açma Yöntemleri  (Okunma sayısı 527 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

emrah81

 • Newbie
 • *
 • İleti: 1
 • Karma: +0/-0
  • Profili Görüntüle
  • tesisatçı
Lavabo Tıkanıklığı Açma Yöntemleri
« : Şubat 29, 2016, 23:37:16 ÖS »
Günümüzde yaşam alanlarında yaşanacak olan problemler arasında lavabo tıkanıklıkları da bulunur. Lavabolar çeşitli nedenlerden dolayı tıkanabilir. Lavaboların tıkanmasına mutfaklarda yağ, yemek artıkları ve çay posalarının dökülmesi neden olurken banyolarda lavabolara saç dökülmeleri sonucu zaman içerisinde tıkanıklık problemleri yaşanabilir. Bunun dışında yapının ilk yapılması sırasında inşaat artıklarının bu giderlere kaçması da zaman içerisinde tıkanma problemlerinin yaşanmasına neden olur. Bu sebeple yaşanacak olan tıkanıklıkların bir an önce çözülmesi ve lavabo tıkanıklığı açma işleminin yapılarak yaşam alanlarının tekrardan kullanılabilir hale gelmesi sağlanmalıdır. Yapılması gereken etkin bir çalışma yaparak tıkanmış olan lavaboların bir an önce açılmasını sağlamak olmalıdır. Günümüzde birçok yöntem tıkalı lavaboların açılması için kullanılabilir.

Bunun için yapılması gereken lavabo tıkanıklığı açma yöntemleri arasından en doğru olanını seçmek ve uygulamaktır. Yapılacak olan çalışmaların olumlu sonuçlar vermesi yaşanacak olan mağduriyet durumunun ortadan kalkmasını sağlayacağından dolayı bu çalışmaların özenle yapılması gerekir.

Günümüzde ev hanımlarının öncelikli tercihi marketlerde satılmakta olan lavabo tıkanıklığı açma kimyasalları ile lavaboları açmaya çalışmaktır. Bu kimyasal maddeler kullanılırken dikkatli olunması gerekir. Ufak tıkanıklık problemlerinin çözülmesinde yardımcı olan bu kimyasalların kesinlikle tene temas ettirilmemesi gerekir. Böyle bir durumun yaşanması durumunda hemen bol su ve sabun ile tene temas eden bölge yıkanmalıdır. Bu kimyasallar tıkalı olan lavaboya döküldükten sonra üzerine bolca sıcak su dökülmesi gerekir. Sıcak su dökülürken sıçramamasına dikkat etmek gerekir. Sıcak su ile beraber etkileşime geçen bu kimyasallar ortaya çok keskin ve kötü bir kokunun çıkmasına neden olabilir. Bu sebeple lavabo tıkanıklığı açma yöntemleri arasında bulunan bu yöntem kullanılırken dikkatli olmak gerekir. Bu çalışmalar her zaman için başarılı sonuçların alınmasını sağlamaz. Sadece ufak tıkanıklık problemlerinin çözümünü sağlayan bu yöntem özellikle ev hanımları tarafından oldukça tercih edilen bir yöntem olmaktadır. Bu yöntem ile başarı sağlanamadığında mutlaka http://www.dizayntesisat.com/lavabo-tikanikligi-acma sayfasından ayrıntılı bilgiler alarak tesisat firması ile iletişime geçmek gerekmektedir.

Metrotesisat

 • Newbie
 • *
 • İleti: 1
 • Karma: +0/-0
  • Profili Görüntüle
  • Su Kaçağı Tespiti
Ynt: Lavabo Tıkanıklığı Açma Yöntemleri
« Yanıtla #1 : Temmuz 10, 2016, 19:00:28 ÖS »
Birçok nedenden evinizde ki ya da iş yerinizde bulunan lavabolar tıkanabilir. En iyisi ile çalışarak tıkanıklık problemini ortadan kaldırabilirsiniz. http://www.metrotesisat.com/lavabo-tikanikligi-acma/

Alyans Forum

Ynt: Lavabo Tıkanıklığı Açma Yöntemleri
« Yanıtla #1 : Temmuz 10, 2016, 19:00:28 ÖS »